Emmaboda Kommun

Fackliga företrädare

Din fackliga företrädare ser till att dina intressen som anställd tas tillvara på ett bra sätt av arbetsgivaren. Behöver du hjälp eller stöd kan den fackliga företrädaren ge dig vägledning i många olika frågor som rör ditt arbete.

Dina fackliga företrädare är:

Akademikerförbundet SSR

Frida Larsson
Box 54
Långgatan 2
361 21 Emmaboda
tel 0471-24 94 00
frida.larsson@emmaboda.se

BRF

vakant
Räddningstjänstförbundet Emmaboda-Torsås
Box 42
361 21 Emmaboda

Civilekonomerna (ombudsman)

Olle Wörman
Box 4720
116 92 Stockholm
tel 08-556 912 41, 08-556 912 60, 072 746 12 22
olle.worman@civilekonomerna.se

DIK

Åsa Svensson
Emmaboda kommun
Box 54
361 21 Emmaboda
tel 0471-24 92 05
asa.svensson@emmaboda.se

Fysioterapeuterna (ombudsman)

Tess Barrington
Box 3196
103 63 Stockholm
tel 08-567 061 06
therese.barrington@fysioterapeuterna.se

Förbundet Sveriges Arbetsterapeuter (ombudsman)

Marie Glandin
Box 760
131 24 Nacka
tel 08-507 488 82
marie.glandin@arbetsterapeuterna.se

JUSEK (ombudsman)

Elin Hjelte (föräldraledig)
Box 1222
351 12 Växjö
tel 08-665 29 29, 070-665 29 29
elin.hjelte@jusek.se

Maria Rautpalo (ersättare)
maria.rautpalo@jusek.se

Kommunal (vid allmänfackliga frågor tel 010-442 70 00)

Madeleine Skruvik (lokalt ombud)
Kommunals exp
Långgatan 2
361 31 Emmaboda
tel 0471-24 90 51
emmaboda.sydost@kommunal.se

Ledarna (förhandlare/chefsrådgivare)

Johanna Harrysson
Box 12069
102 22 Stockholm
tel 08-598 993 50, 070-200 82 10
johanna.harrysson@ledarna.se

Lärarnas Riksförbund (LR)

Jens Hägerbrand
Bjurbäcksskolan
Box 100
361 22 Emmaboda
tel 0471-24 92 77
jens.hagerbrand@emmaboda.se

Lärarförbundet

Monica Björnlund
Lärarförbundets exp
Långgatan 2
361 31 Emmaboda
tel 072-515 05 09
monica.bjornlund@emmaboda.se

Lärarförbundets skolledarförening

Laila Dånge
Box 100
361 22 Emmaboda
tel 0471-24 93 24
laila.dange@emmaboda.se

Naturvetarna (ombudsman)

Matilda Lund
Planiavägen 13
131 24 Nacka
tel 08-466 24 78
matilda.lund@naturvetarna.se

SEKO (Sydöstra klubb Energi)

Roger Johansson
Västra Esplanaden 9 B
351 23 Växjö
tel 0470-72 75 32, 070-270 81 64

Skolledarförbundet (ombudsman)

Johanna Arvidsson-Sjögren
Box 54
361 21 Emmaboda
tel 0471-24 92 50
johanna.a-sjogren@emmaboda.se

Sveriges psykologförbund (ombudsman)

Elin Eos
Box 3287
103 65 Stockholm
tel 08-567 064 03
elin.eos@psykologforbundet.se

Vision

Lena Kronberg
Visons exp
Långgatan 2
361 31 Emmaboda
tel 0471-24 90 53
visionexp@emmaboda.se

Vårdförbundet

Eva Johansson
Box 54
361 21 Emmaboda
tel 0471-24 95 61
eva.johansson@emmaboda.se

Dela sidan på sociala medier

Mina favoriter

MINA System

min kalender

Nuvarande användare saknar e-postadress.