Sök politiker

Förtroendevalda är politiker som valts av kommuninvånarna. De förtroendevalda är kommuninvånare som valt att engagera sig i politiska partier och i kommunpolitiken. Här finns information om hur du kan kontakta dem samt vilka uppdrag de har.

Förtroendevalda hos oss

Arbetarpartiet Socialdemokraterna (S)

Förtroendevalda personer (44 st)

EfternamnFörnamnE-post
Pekkala Jarkko
Adolfsson Per Per.Adolfsson@politiker.emmaboda.se
Jäghagen Jan-Olof P. Jan-Olov.Jaghagen@politiker.emmaboda.se
Fors Erik erik.fors@politiker.emmaboda.se
Andersson Stig-Ove Stig-Ove.Andersson@politiker.emmaboda.se
Krajinovic Zeljka Zeljka.Krajinovic@politiker.emmaboda.se
Karlsson Gunvor
Norrby Kickie Kickie.Norrby@politiker.emmaboda.se
Pavlovic Dragan Dragan.Pavlovic@politiker.emmaboda.se
Petersson Simon Simon.Petersson@politiker.emmaboda.se
Gotthardsson Eva-Lena Eva-Lena.Gotthardsson@politiker.emmaboda.se
Dahllöf Gullvi
Johansson Camilla Camilla.Johansson@politiker.emmaboda.se
Franzén Pontus
Garami András Andreas.Garami@politiker.emmaboda.se
Adolfsson Ingrid
Karlsson Annika Annika.Karlsson@politiker.emmaboda.se
Ixcot Nilsson Maria Maria.Ixcot-Nilsson@politiker.emmaboda.se
Eddegård Marie-Louise Marie-Louise.Eddegard@politiker.emmaboda.se
Jörgensen Flemming Flemming.Jorgensen@politiker.emmaboda.se
Stenberg Lejon Lotta lotta.lejon-stenberg@politiker.emmaboda.se
Karlsson Jan Jan.Karlsson@politiker.emmaboda.se
Hamilton Anne Beate
Norrby Christer Christer.Norrby@politiker.emmaboda.se
Sigvardsson Per per.sigvardsson@politiker.emmaboda.se
Fagerström Ann-Marie Ann-Marie.Fagerstrom@politiker.emmaboda.se
Sakaria Samar samar.sakaria@politiker.emmaboda.se
Johansson Kent
Johansson Göran
Fransson Anders anders.fransson@politiker.emmaboda.se
Blockmark Annika
Andersson Maj Brith Maj-Britt.Andersson@politiker.emmaboda.se
Nilsson Kathryn kathryn.nilsson@politiker.emmaboda.se
Magnusson Gunnar Gunnar.Magnusson@politiker.emmaboda.se
Fors Jonas
Hult Niklas
Habbak Osama osama.habbak@politiker.emmaboda.se
Malmborg Sofie
Karlsson Yngve
Eriksson Roy
Gustavsson Pähr Pahr.Gustavsson@politiker.emmaboda.se
Bengtzon Joel
Bondesson Dan
Gross Roland