Sök politiker

Förtroendevalda är politiker som valts av kommuninvånarna. De förtroendevalda är kommuninvånare som valt att engagera sig i politiska partier och i kommunpolitiken. Här finns information om hur du kan kontakta dem samt vilka uppdrag de har.

Förtroendevalda hos oss

Moderaterna (M)

Förtroendevalda personer (19 st)

EfternamnFörnamnE-post
Jonsson Ann Helene annhelene.jonsson@politiker.emmaboda.se
Åhlander Hansson Emma Emma.Ahlander-Hansson@politiker.emmaboda.se
Regin Johnston Eva eva.regin-johnston@politiker.emmaboda.se
Focic Stefan Stefan.Focic@politiker.emmaboda.se
Johansson Sten-Olof Sten-Olof.Johansson@politiker.emmaboda.se
Andersson Berthold Berthold.Andersson@politiker.emmaboda.se
Forsberg Börje
Ohlsson Hans Hans.Ohlsson@politiker.emmaboda.se
Villman Günter Gunter.Villman@politiker.emmaboda.se
Karlsson Leif Leif.Karlsson@politiker.emmaboda.se
Nyström Stefan
Gustafson Thomas Thomas.Gustafson@politiker.emmaboda.se
Medin Eila Eila.Medin@politiker.emmaboda.se
Hansson Magnus Magnus.Hansson@politiker.emmaboda.se
Hansson Fredrik Fredrik.Hansson@politiker.emmaboda.se
Karlsson Teija Teija.Karlsson@politiker.emmaboda.se
Magnusson Sara Sara.Magnusson@politiker.emmaboda.se
Lindström Åke Ake.Lindstrom@politiker.emmaboda.se
Magnusson Björn bjorn@gangstermedia.se