Sök politiker

Förtroendevalda är politiker som valts av kommuninvånarna. De förtroendevalda är kommuninvånare som valt att engagera sig i politiska partier och i kommunpolitiken. Här finns information om hur du kan kontakta dem samt vilka uppdrag de har.

Förtroendevalda hos oss

Centerpartiet (C)

Förtroendevalda personer (20 st)

EfternamnFörnamnE-post
Johansson Linda Linda.Johansson@politiker.emmaboda.se
Banersson Niklas
Gustavsson Johan
Lövqvist Kristina
Andersson Göran Goran.Andersson@politiker.emmaboda.se
Sunesson Bo Bo.Sunesson@politiker.emmaboda.se
Jonsson Johan Johan.Jonsson@politiker.emmaboda.se
Rydberg Jenny jenny.rydberg@politiker.emmaboda.se
Rask Karin karin.rask@politiker.emmaboda.se
Magnusson Rune Rune.Magnusson@politiker.emmaboda.se
Fransson Angela
Aronsson Eva eva.aronsson@politiker.emmaboda.se
Karlsson Erling erling.karlsson@politiker.emmaboda.se
Eriksson Göran
Jensen Ingrid Ingrid.Jensen@politiker.emmaboda.se
Granlund Jan Jan.Granlund@politiker.emmaboda.se
Ernstsson Göran Goran.Ernstsson@politiker.emmaboda.se
Jonsson Christer christer.jonsson@regionkalmar.se
Gustavsson Lennart lennart.gustavsson@politiker.emmaboda.se
Medin Alf alfmedinsakeriab@spray.se